Ne vienam iš Jūsų įdomu, pagal kokius kriterijus mes pildome statistines grafas per Terrasport tinklinio lygos varžybas. Atsakymai labai paprasti, tačiau prieš juos pateikiant derėtų paminėti, jog šiai dienai mes nesilygiuojame į profesionalų statistikos pateikimą. Mūsų tiklsas – išugdyti ir išmokinti mūsų sekretorius teisingai ir su minimaliu klaidų procentu traktuoti pagrindines situacijas mėgėjų tinklinyje. Geriau mažiau, bet tiksliau, nei daugiau, bet nekokybiškai.

Tik startavus antram lygos sezonui mes išleidome rekomendacijas sekretoriams, kaip elgtis varžybų metu ir kaip dirbti su protokolu, pildyti statistiką. Ir nesikišome į tai. Stebėjome savaime vykstantį procesą ir leidome sekretoriams improvizuoti. Sekėsi jiems geriau nei galėjome įsivaizduoti.  Analizavome visų vykusių varžybų protokolus, pastebėjome dažniausiai pasitaikančias klaidas, o per visai neseniai vykusį teisėjų ir sekretorių susirinkimą diskutavome apie tam tikrų situacijų traktavimą. Papildomai pakoregavome statistikos grafų pildymo rekomendacijas. Jomis dalinamės ir su Jumis.

Kada žaidėjui įrašome tašką?

a) kai kamuolys po žaidėjo smūgio paliečia žaidybinį priešininkų aikštelės plotą;

b) kai kamuolys po bet kurio kitokio žaidėjo lietimo (permetimo, užmetimo, atšokimo nuo rankų) perlekia per tinklą ir atsimuša į žaidybinį priešininkų aikštės plotą;

c) taip pat rašome žaidėjui tašką, kai jo smūgiuotas, užmestas, permestas ar kitokiu teisėtu būdu per tinklą permuštas kamuolys yra bandomas priimti besiginančio žaidėjo, tačiau tas priėmimas nebūna sėkmingas. Pvz. gynėjas bandė priimti kamuolį, tačiau nuo jo rankų kamuolys nuskriejo į užribį arba atsimušė žaidybiniame aikštės plote. Vadinasi, puolantis žaidėjas išprovokavo tokį veiksmą ir jam rašome tašką už tai. Jei pirmas gynėjas priėmė permuštą per tinklą kamuolį, tačiau antrasis žaidėjas suklydo - tai jau klaida ir taškų puolusiam žaidėjui neskaitome;

d) jei žaidėjas smūgiuoja kamuolį (ar jį permeta), kuris nuo bloko nueina į užribį - skaičiuojame tašką žaidėjui.

Apibendrinant:  žaidėjas nebūtinai turi smūgiuoti į aikštelę, kad gautų tašką. Jis gali užmesti, permesti, iš apačios permušti kamuolį ir jei kamuolys atsimuša į aikštelės plotą arba pirmas gynėjas nesugeba su tuo kamuoliu susitvarkyti - tai taškas puolančiam žaidėjui.

Kada žaidėjui įrašome bloką?

a) žaidėjui įrašome bloką, kai smūgiuojamą kamuolį sėkmingai blokuoja ir kamuolys nukrenta atgal į puolančiųjų aikštės pusę. Jei po bloko žaidimas toliau vyksta - bloko nerašome. Skaičiuojame tik TAŠKINIUS blokus;

b) jei tai yra dvigubas blokas ir Jūs tiksliai nematote žaidėjo, kuris blokavo - drąsiai rašykite bloką abiems blokavusiems žaidėjams.

Kada žaidėjui įrašome eisą?

a) kai iš padavimo smūgiuotas kamuolys pereina per tinklą ir atsimuša priešininkų aikštės plote. Niekas iš priimančiųjų nesureagavo į kamuolį;

b) eisą žaidėjui įrašome ir tada, kai į jo padavimą reagavo priešininkų komandos žaidėjas, tačiau nesėkmingai ir, po jo bandymo priimti, kamuolys nuskriejo į užribį arba atsimušė į aikštelės plotą.

Dar kartą priminsime, jog visą šį sezoną testuojame statistikos rinkimo sistemą . Tai tikrai nėra toks paprastas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Taip pat reikia suprasti, kad kiekvienas asmuo individualiai suvokia tam tikras situacijas, tad ir traktuoja jas skirtingai. Sekretorių klaidos yra toks pat natūralus dalykas kaip blogai pakeltas ar į užribį smūgiuotas kamuolys. Todėl pagarbiai žiūrėkime į sekretorių darbą, neaiškinkime jiems, kaip reikia dirbti – palikite tai mums.  Tikslas yra vienas – lyga, kuri verta savo vardo ir komandų, kurios žaidžia joje. To mes siekiame ir, tikime, pasieksime, o Jūs mums padėsite :)