Tas magiškas skaičius 84 – tiek varžybų prasisuko pirmame Terrasport tinklinio lygos rate. Na gerai, 83, nes vienos buvo atidėtos ir bus sužaistos netolimoje ateityje. Nemažas pluoštas popieriaus nugulė ant mūsų darbo stalo, o kuklus kolektyvas puolė skaičiuoti ir sisteminti taškelius, brūkšnelius ir skaičiukus. Juk ne be reikalo mūsų sekretoriai darbavosi ir keliavo į kiekvienas varžybas. Beje, nors planavome šiais metais tik testuoti statistiką ir oficialiai ją rinkti tik finalinio etapo metu, tačiau tų vaikinų ir merginų pakankamo žinių bagažo dėka, drąsiai skelbėme Jūsų rezultatus jau nuo pat pirmosios savaitės. Ir nesustosime.

Elito grupė. Kaip buvo aišku jau iš pradžių, Kelmės Kražantės komanda yra viena iš ryškiausių favoričių, nors Eurekos pergalė prieš juos kurį laiko leido abejoti prieš tai išsakytu teiginiu. O vienas gražiausių mūsų matytų mačų, vykęs Buivydžiuose, kur šeimininkai tik po 5 setų kovos nusileido kelmiškiams, indikuoja, kad antrame rate niekas nenukels kepurės prieš dabartinius lyderius. Jiems dar kartą teks įrodyti savo vertę. Buivydžių pajėgumus mes visi puikiai žinome. Gal šiek tiek paradoksalu, tačiau abu pralaimėjimus raudonai baltieji patyrė namuose. Jei pralaimėjimą Kražantei galima nurašyti, tai Uragano išsivežta pergalė nustebino. Komanda, kuri tyliai ir neužtikrintai pradėjo pirmą ratą, galų gale stabiliai įsitaisė stipriausiųjų ketvertuke ir turi visas galimybes ambicingai užbaigti antrą lygos ratą. O kaip gi Eisas? Tai – trečia pagal pajėgumą komandą grupėje. Ir pralošė tik pirmoms dviem komandoms, o žaisdami prieš Kražantę neturėjo savo dviejų pagrindinių žaidėjų. Drąsu būtų sakyti, jog pamatėme visą komandos potencialą.

Šiek tiek žemiau įsitaisiusi Eurekos komanda. Dar vienas tamsusis arkliukas. Komanda, kurios pajėgumai mums iki galo nėra žinomi. Negana to, asmeniniai žaidėjų statistiniai duomenys malonūs akiai. Galbūt trūksta komandinio susižaidimo? Fanat – Volley jaunimas rikiuojasi iš karto po Eurekos. Komandos treneris dar prieš sezono pradžią skeptiškai žiūrėjo į komandos galimybes, tačiau susumavus tai, ką matėme, vaizdas tikrai neblogas. Žinant vaikinų amžių, jie dar tikrai suras savo žaidimą. Bad News komanda rikiuojasi priešpaskutiniai. Įdomiausia tai, kad komandoje yra kam žaisti, tačiau trūksta geros taktikos ir komandos darbo kartu. Nereikėtų pamiršti ir vos ne sezono pradžioje traumas pasigavusių dviejų pagrindinės sudėties žaidėjų. Manome, jog komanda galėtų būti laipteliu aukščiau, tačiau jam pasiekti jie turės įdėti nemažai darbo ir sustyguoti komandos žaidimą. Roto W – šios grupės paskutinė komanda. Taip, ir čia traumos neretas dalykas, tačiau kai komanda neturi stipraus branduolio, sunku tikėtis rezultatų. Taip pat aiškiai matyti, jog kai kuriose kertinėse pozicijose trūksta patirties ir technikos, o kai kurie žaidėjai neranda savęs ant kietos dangos. Šis sezonas parodys komandos atstovams, kur reikia tobulėti, tačiau rezultatų vargu ar atneš.

Pirmo rato komandiniai pasiekimai:

 1. Geriausias puolimas: Buivydžiai. Pelnyti 595 taškai.
 2. Geriausia gynyba: Kražantė. Praleisti 454 taškai.
 3. Daugiausiai sužaistų setų: Fanat – Volley. Viso 27 setai.
 4. Mažiausiai sužaistų setų: Eisas. Viso 22 setai.
 5. Praščiausias puolimas: Roto W. Pelnyti 450 taškai.
 6. Praščiausia gynyba: Fanat – Volley. Praleisti 622 taškai.
 7. Daugiausiai blokų per vienas varžybas atlikusi komanda: Kelmės Kražantė: 21 blokas.
 8. Daugiausiai eisų per varžybas padavusi komanda: ROTO W: 22 eisai.
 9. Vidutiniškai daugiausia blokų pirmame rate atlikusi komanda: Kelmės Kražantė: 14,6 bloko per varžybas
 10. Vidutiniškai daugiausia eisų pirmame rate atlikusi komanda: Buivydžiai: 13,0 eiso per varžybas

Iš 28 varžybų Elito grupėje, penkioms prireikė 5 setų. Net trys komandos (Bad News, Kražantė ir Fanat – Volley) žaidė po 2 varžybas, kurioms reikėjo 5 setų.

Asmeninės statistikos pasiekimai:

 1. Daugiausiai taškų per vienas varžybas pelnė: Erik Barkovskij (Eureka): 20 taškų.
 2. Daugiausiai blokų per vienas varžybas atliko: trys žaidėjai – Airidas Davidavičius (Bad News), Ramūnas Bitinas (Kražantė) ir Roman Miluščenko (Uraganas): 7 blokai
 3. Daugiausiai eisų per vienas varžybas padavė: Edgar Vobolevič (Buivydžiai): 10 eisų.
 4. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai taškų pelnė: Darius Abromavičius (Kražantė): 11,4 taško per varžybas
 5. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai blokų atliko: Ramūnas Bitinas (Kražantė): 4,0 bloko per varžybas
 6. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai eisų padavė: Edgar Vobolevič (Buivydžiai): 4,3 eiso per varžybas

Elito lygos pirmojo rato naudingiausių žaidėjų simbolinis šešetas:

 1. Darius Abromavičius (Kelmės Kražantė). Taškai: 11,4 blokai: 2,6 eisai: 1,2
 2. Marius Linartas (Roto W). Taškai: 10,0 blokai: 0,3 eisai: 3,0
 3. Edgar Vobolevič (Buivydžiai). Taškai: 6,3 blokai: 2,3 eisai: 4,3
 4. Pavel Kulikian (Uraganas). Taškai: 9,0 blokai: 2,2 eisai: 1,2
 5. Egidijus Kučinskis (Kelmės Kražantė). Taškai: 8,3 blokai: 1,4 eisai: 2,0
 6. Pavel Grinčuk (Eisas). Taškai: 8,7 blokai: 1,3 eisai: 1,6

 

Extra grupė. Komandų atkaklumu ir pajėgumo skirtumais tarp komandų ši grupė nei kiek nenusileidžia Elitui. Na žinoma, žaidėjų meistriškumas šiek tiek žemesnis, tačiau tobulėjimui ribų nėra. G7 Sportas jau praeitais metais demonstravo savo brandą, o šiais metais tai tik patvirtina. Žinoma, ir jie nėra geležiniai. Tai įrodo lengva Swedbank pergalė prieš juos, o taip pat atkaklus 5 setų mačas su MJB komanda. Vis dėl to komandos komplektacija tikrai gera ir subalansuota, stiprūs jungiantys žaidėjai, tačiau kartas nuo karto žaidimo stabilumą įtakoja komandos psichologinis nusiteikimas. Po lyderiais rikiuosi grupės debiutantai – Swedbank. Komanda, apie kurią visi žinojo nedaug, o mes tik numanėme jos pajėgumą. Dabar, kai jie vieni iš lyderių, jau galima daryti šiokias tokias išvadas. Nors komanda yra stipri, ji nėra geriausiai subalansuota, nes visa puolamoji mašina pastatyta tik ant kelių žaidėjų. Tad jų forma lemia komandos rezultatą. O tai, jog jis toks, kokį matome, lemė stabilus lyderių žaidimas. Faktą, jog Swedbank pralošė 360 Sporto komandai iš dalies lėmė tai, jog pastaroji yra viena iš geresnius gynybinius rezultatus demonstruojančiu ekipų, tad buvo susitvarkyta su kertiniais Swedbanko žaidėjais. Tęsiant temą apie 360 Sportą – praeitų metų lygoje ši komanda buvo pati paskutinė, tad toks šuolis yra puikus rezultatas, viršijęs lūkesčius, tačiau tai kartu lemia ir nestabilumą – svarbu, kokios nuotaikos bus pagrindiniai žaidėjai ir kaip jiems tą dieną seksis. Geresnis psichologinis, fizinis ir taktinis pasiruošimas šiai komandai tikrai būtų neprošal. Centro komanda yra bene stabiliausia komanda, savo žaidimą grindžianti gynyba ir ramiu žaidimu. Žaidėjai neblogai komunikuoja aikštėje ir dažniausiai renkasi teisingus sprendimus. Ši komanda turi aiškius lyderius, tačiau jų eliminavimas nebūtinai reiškia ekipos subyrėjimą – didelę patirtį sukaupęs ir ilgai komandą treniruojantis treneris žino, kaip sustyguoti žaidimą.

Aitvaras – dar viena komanda, kuri, mūsų manymu, žaidžia šiek tiek žemiau savo galimybių. Šį sezoną pasistiprinę keletu neblogų žaidėjų, jie kol kas neranda savojo žaidimo. Neretai tiek atskiriems žaidėjams, tiek visai komandai koją kiša emocijos – tuomet žaidimo kreivė krenta žemyn. Komanda turi aiškius lyderius, tačiau jų žaidimas ne visada stabilus. Laimėjimas prieš Swedbank komandą rodo, jog pajėgumas pakankamas, tačiau reikia subalansuoti žaidimą. Pozityvioji S.T.G. komanda tikrai matoma lygoje, tačiau labiau dėl savo gero „vaibo“. Skambiomis pergalėmis kol kas pasigirti negali, nors komanda didelė ir, rodos, treneris galėtų turėti iš ko rinktis. Komandoje yra vienas aiškus taškų lyderis, tačiau neretai jam pritrūksta pagalbos. Geriausias to įrodymas – pralaimėjimas namuose 5 setų kovoje Tinklinio akademijos komandai. Komanda mėgsta letesnį žaidimą ir laukia savo progų. MJB – dar viena komanda, apie kurią mes žinome ne itin daug, tačiau po pirmo rato vaizdas po truputį pradeda aiškėti. MJB taip pat trūksta daugiau lyderių ir stabiliau žaidžiančių žaidėjų. Vienose varžybose tas pat žaidėjas pelno dviženklį taškų skaičių, kitose – tik keletą. Komanda turi savo „top“ puolėją, tačiau bet kuriai komandai bus lengviau koncentruoti savo gynybą vienam smūgiuotojui, nei keliems. Aiškiai matosi, kad, kai komandoje sublizga keletas žaidėjų, rezultatas būna daug pozityvesnis, todėl MJB žūtbūt reikia ieškoti taktikų, kurios padėtų realizuoti didesnį kai kurių žaidėjų potencialą. Paskutinė pirmo rato komanda – Tinklinio akademija. Komanda išgyvena tikrą pasikeitimų uraganą savo viduje. Šio sezono eigoje nemažai žaidėjų paliko komandą, o dar daugiau prisijungė. Ir nors akademikai – tikriausiai pati skaitlingiausia komanda lygoje, tačiau kol kas sunku sudėlioti optimalią sudėtį ir kiekvienoje pozicijoje trūksta stabilumo. Vis dėl to pergalė prieš S.T.G. uždegė komandą gerinti savo žaidimą.

Pirmo rato komandiniai pasiekimai:

 1. Geriausias puolimas: Swedbank. Pelnyti 609 taškai.
 2. Geriausia gynyba: Centras. Praleisti 458 taškai (komanda nesužaidusi 1 varžybų, tad teoriškai gali užleisti vietą 360 Sporto ekipai).
 3. Daugiausiai sužaistų setų: Aitvaras. Viso 29 setai.
 4. Mažiausiai sužaistų setų: Tinklinio akademija. Viso 24 setai.
 5. Praščiausias puolimas: Tinklinio akademija. Pelnyti 443 taškai.
 6. Praščiausia gynyba: Aitvaras. Praleisti 646 taškai.
 7. Daugiausiai blokų per vienas varžybas atlikusi komanda: MJB: 20 blokų
 8. Daugiausiai eisų per varžybas padavusi komanda: G7 Sportas: 17 eisų
 9. Vidutiniškai daugiausia blokų pirmame rate atlikusi komanda: MJB: 17,9 bloko per varžybas
 10. Vidutiniškai daugiausia eisų pirmame rate atlikusi komanda: G7 Sportas: 12,1 eiso per varžybas

Iš 27 varžybų Extra grupėje, septynioms prireikė 5 setų. Dvi komandos (Aitvaras ir S.T.G.) žaidė po 3 varžybas, kurioms reikėjo 5 setų.

Asmeninės statistikos pasiekimai:

 1. Daugiausiai taškų per vienas varžybas pelnė: Ignas Miciulevičius (G7 Sportas): 23 taškai
 2. Daugiausiai blokų per vienas varžybas atliko: Paulius Žilvitis (360 Sportas): 8 blokai
 3. Daugiausiai eisų per vienas varžybas padavė: Edgaras Stroginis (G7 Sportas): 7 eisai
 4. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai taškų pelnė: Artūr Stefanovič (Aitvaras): 12 taškų per varžybas
 5. Pirmame rate vidutiniškai daugiausia blokų atliko: Tomas Šablovski (MJB): 3,6 bloko per varžybas
 6. Pirmame rate vidutiniškai daugiausia eisų padavė: Antanas Žilakauskis (S.T.G.): 3,0 eiso per varžybas

Extra lygos pirmojo rato naudingiausių žaidėjų simbolinis šešetas:

 1. Artūr Stefanovič (Aitvaras). Taškai: 12,0 blokai 1,3 eisai: 1,8
 2. Tomas Šablovski (MJB). Taškai: 10,3 blokai: 3,6 eisai: 1,0
 3. Tomas Butautas (S.T.G.). Taškai: 10,0 blokai: 3,0 eisai: 1,3
 4. Mindaugas Lukša (360 Sportas). Taškai: 11,0 blokai: 2,8 eisai: 0,0
 5. Anatolijus Chudoba (Centras). Taškai: 10,8 blokai: 1,5 eisai: 1,3
 6. Edgar Mendelevič (Centras). Taškai: 10,0 blokai: 1,5 eisai: 1,7

 

Dailioji grupė. 8 merginų komandos Vilniaus padangėje, kurios debiutavo lygoje. Sakėme jau ne kartą, tačiau iš tiesų malonu, jog merginos ir jų treneriai išdrįso ryžtis šiam žingsniui. Po pirmo rato lyderių pozicijoje nedrąsiai įsitaisiusios G7 merginos. Kodėl nedrąsiai? Ogi todėl, kad šioje grupėje yra trys labai vienodo pajėgumo komandos. Jei prieš kitas komandas G7 gan lengvai įrodė savo pranašumą, tai su didžiojo trejeto komandomis visada reikėjo 5 setų. Neįkainojama patirtis ir žaidimo minutės. G7 merginų komanda pasižymi nebloga rotacija – yra kam pakilti nuo atsarginių suolelio ir įsilieti į žaidimą. Netrūksta ir ūgio. Žinoma, kaip ir visoms šios grupės komandoms, jaučiasi technikos stoka, tačiau žaidybinė praktika tikrai to suteikia. SEB merginų komanda užima antrą vietą. Toji vieta tokia pat nestabili kaip ir pirmoji G7 merginų vieta. Dauguma šios komandos merginų debiutuoja tiek lygoje, tiek komandoje, tad joms kantriai talkina keletas stipresnių žaidėjų. Galų gale, gaunasi gan įdomus darinys, kuris iš tiesų rodo rezultatą. Šios komandos didžiausias minusas – kelios aiškios lyderės ir tinkamas kitų komandų trenerių darbas gynybinėje taktikoje galėtų apsunkinti SEB komandos žaidimą. Tačiau nereikia nuvertinti ir individualaus tų žaidėjų meistriškumo – kartais tiesiog nėra ką priešpastatyti. Trečioji komanda – Fortūna 1. Tai stipriosios moterų komandos iš Šalčininkų dublerės. Sakome tvirtai, komandos vardą šios merginos reprezentuoja tikrai tinkamai. Joms, taip pat kaip ir SEB komandoje, talkina keletas labiau patyrusių merginų, tačiau visa komanda pasirengusi nešti naštą ir merginos nebijo rodyti iniciatyvos. Komandoje taip pat yra keletas jaunų žaidėjų, kurios jau dabar rodo, jog gali žaisti. Kas žino, galbūt kai kurias iš jų išvysime pagrindinėje komandoje? Labiausiai nustebinusi komanda Dailiojoje grupėje neabejotinai yra Snieguolių komanda. Išduosime paslaptį, jog šios merginos treniruojasi kartu su vaikinais. Tad galbūt tai ir lėmė, jog labai mažai varžybinės patirties turinti komanda, kenčianti nuo itin trumpo atsarginių suolelio gali pasigirti 4-ta vieta grupėje. Matyt, keletą gerų žodžių reikia pasakyti ir jų treneriui.

Ilgą laiką atrodė, jog Tinklinio akademijos merginos bus ketvirta komanda ir pateks į stipriausiųjų grupę. Tačiau tvirtai pradėjusios, pusiaukelėje pradėjo strigti. Komanda dar tik formuojasi, o žaidėjoms stinga patirties. Nepasitikėjimas komandos atsarginių suoleliu lemia tai, jog ateityje „neužaugs“ tinkami keitimai dabar pagrindinėje sudėtyje žaidžiančioms merginoms, kurioms akivaizdžiai stinga fizinio pasiruošimo – ilgi raliai jas išvargina ir tokiu būdu buvo pralošta keletas varžybų, kurių pradžioje, rodės, Tinklinio akademijos komanda buvo stipresnė. Panaši situacija yra ir su Vilniaus tinklinio mokykla. Šios merginos rodo gerą taktą varžybose ir, žiūrint iš šono, palaiko gerą „chemiją” komandos viduje. Vis dėlto lemiamais momentais pritrūksta ir sėkmės, ir tinkamų sprendimų. Vilniaus tinklinio mokykla turi gan ryškią ir dominuojančią lyderę, kuri galėtų kilstelėti komandą į viršų, tačiau ši žaidėja sužaidusi mažai varžybų, o tai reiškia, kad jos indėlis yra palyginus menkas. Priešpaskutinė grupės komanda – SM Tauras – išsiskiria ne tik savo amžiumi, tačiau ir dideliu noru atiduoti visas jėgas kiekvienose varžybose. Jaunos merginos žaidžia neblogas atkarpas, tačiau stabilumo visose varžybose trūksta. Komandos trenerė yra lyg septintas žaidėjas aikštelėje ir ne tik emociškai, tačiau ir taktiškai pagelbėja komandai lemiamais momentais. Verta būtų paminėti SM Tauro pergalę prieš Tinklinio akademijos merginas, kai lemiamais momentais trenerė atliko gerą darbą ir teisingų sprendimų dėka ištraukė pergalę. Paskutinė komanda lentelėje, tačiau tikrai ne paskutinė, jei kalbėsime apie gerą nusiteikimą – Just 4 Fun merginos. Kalnų komanda pirmame rate nenuvertė, tačiau pajautė varžybų jaudulį ir komandinę dvasią. Komanda gausi žaidėjomis, o trenerė negaili žaidybinio laiko ir leidžia visoms merginoms pasireikšti aikštelėje. Puikus pavyzdys kitoms komandoms – pergalė dar nėra pats svarbiausias dalykas. Ypač šioje grupėje, kurią mes sukūrėme tam, jog mažai patirties turinčios merginos galėtų išbandyti save.

Pirmo rato komandiniai pasiekimai:

 1. Geriausias puolimas: G7 Merginos. Pelnyti 588 taškai.
 2. Geriausia gynyba: SEB. Praleisti 368 taškai.
 3. Daugiausiai sužaistų setų: SM Tauras. Viso 27 setai.
 4. Mažiausiai sužaistų setų: Just 4 Fun. Viso 23 setai.
 5. Praščiausias puolimas: Just 4 Fun. Pelnyti 438 taškai.
 6. Praščiausia gynyba: SM Tauras. Praleisti 599 taškai.
 7. Daugiausiai blokų per vienas varžybas atlikusi komanda: G7 Merginos: 11 blokų
 8. Daugiausiai eisų per varžybas padavusi komanda: Fortūna 1: 25 eisų
 9. Vidutiniškai daugiausia blokų pirmame rate atlikusi komanda: SM Tauras: 5,5 bloko per varžybas
 10. Vidutiniškai daugiausia eisų pirmame rate atlikusi komanda: SEB: 24,3 eiso per varžybas

Iš 28 varžybų Dailiojoje grupėje, penkioms prireikė 5 setų. Net trys komandos (SM Tauras, Tinklinio akademija, G7 Merginos) žaidė po 2 varžybas, kurioms reikėjo 5 setų.

Asmeninės statistikos pasiekimai:

 1. Daugiausiai taškų per vienas varžybas pelnė: Inga Blonskienė (SEB): 17 taškų
 2. Daugiausiai blokų per vienas varžybas atliko: Katažyna Lunkevič (Fortūna 1), Kamilia Svirid (G7 Merginos), Inga Blonskienė (SEB) ir Auksė Vizeraitė (SM Tauras): 3 blokai
 3. Daugiausiai eisų per vienas varžybas padavė: Katažyna Lunkevič (Fortūna 1): 12 eisų
 4. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai taškų pelnė: Inga Blonskienė (SEB): 10,0 taškų per varžybas
 5. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai blokų atliko: Auksė Vizeraitė (SM Tauras): 1,6 bloko per varžybas
 6. Pirmame rate vidutiniškai daugiausiai eisų padavė: Severija Kaškevičiūtė (G7 Sportas): 4,5 eiso per varžybas

Dailiosios lygos pirmojo rato naudingiausių žaidėjų simbolinis šešetas:

 1. Inga Blonskienė (SEB). Taškai: 10,0 blokai: 1,5 eisai: 3,3
 2. Ieva Rakickienė (SEB). Taškai: 8,3 blokai: 0,9 eisai: 4,4
 3. Auksė Vizeraitė (SM Tauras). Taškai: 9,8 blokai: 1,6 eisai: 2,0
 4. Katažyna Lunkevič (Fortūna 1). Taškai: 7,1 blokai: 0,7 eisai: 4,4
 5. Augustė Bruzgytė (G7 Merginos). Taškai: 7,0 blokai: 0,3 eisai: 3,3
 6. Justė Klimaitė (SEB). Taškai: 7,8 blokai: 0,0 eisai: 2,8

 

Pastaba. 360 Sporto pastebėjimai apie komandas yra pakankamai subjetyvi nuomonė ir nebūtinai atitinka pačių komandų atstovų nuomonę. Visi statistiniai, komandiniai ir asmeniniai duomenys yra sugeneruoti susisteminus varžybų protokolus. Žaidėjas turi būti sužaidęs bent 3 varžybas, jog būtų reitinguotas tarp geriausius pasiekimus demonstruojančių žaidėjų. Simbolinis šešetas yra geriausius rezultatus lygoje demonstruojančių žaidėjų rinktinė (taškai + blokai + eisai). Jungiančiųjų žaidėjų ir libero rezultatai neatsispindi statistikoje, tačiau mes puikiai suprantame šių žaidėjų svarbą komandoms, todėl gaila, kad negalime įvertinti minėtų pozicijų. Jei turite pasiūlymų, kurie pagelbėtų mums integruoti šių pozicijų statistiką mūsų protokoluose, siųskite savo mintis el. paštu 360sportas@gmail.com.

Apžvalgos autoriai: Robertas Švedas, Gražvydas Girniukaitis ir Egidijus Kučinskis

Redagavo: Kamilė Gžibovskytė

Pirmos savaitės apžvalga

Antros savaitės apžvalga

Trečios savaitės apžvalga 

Ketvirtos savaitės apžvalga

Penktos savaitės apžvalga

Šeštos savaitės apžvalga

Septintos savaitės apžvalga