Nepaisant permainingo oro, liepos 11 dieną, keletas kilometrų nuo Vilniaus esančiuose aikštynuose, praūžė tinklinio turnyras „Lingė Open“. 30 komandų trijose pajėgumo grupėse visą dieną kovojo dėl teisės lipti ant apdovanojimų pakylos ir pasipuošti turnyro medaliais. Pirmą kartą „360 Sportas“ komanda organizavo „open“ tipo turnyrą ir pakvietė stipriausius tinklininkus dalyvauti sporto šventėje.

Vyrai 2x2. Šioje grupėje dalyvavo ir mėgėjai, ir profesionaliai žaidžiantys žaidėjai. Tai buvo puiki galimybė mėgėjams išbandyti jėgas kovojant su aukšto meistriškumo žaidėjais. Turnyre apsilankė ne vienas žinomas tinklinio žaidėjas: Tomas Staševičius iš Raseinių „Norvelitos“, Jonas Rakickas – šių metų Lietuvos tinklinio čempionato pirmosios vietos nugalėtojas, atstovaujantis Marijampolės „Sūduvą“ , Arūnas Kirsnys, atstovaujantis Šiaulių „Elga Master“ tinklinio komandą, Andžej Sovastenok. Jiems kompaniją palaikė ne mažiau atkaklūs mėgėjai, kurie neleido atsipalaiduoti ir nuo pat turnyro pradžios matuotis nugalėtojų medalių. Dar prieš turnyrui prasidedant buvo išsakyta mintis, jog kai kurios mėgėjų poros yra pakankamai stiprios, tad drąsiai gali pasivaržyti su šio žaidimo asais ir tobulinti savo įgūdžius. Derėtų paminėti „Tinklinio akademijos“ auklėtinius Kęstutį Rapcevičių ir Edgarą Stroginį, kurie demonstravo solidų žaidimą ir grupėje liko antri. Deja, ketvirtfinalyje jiems teko susidurti su „Orakulo“ komanda – Jonu Rakicku ir Juliumi Mikučioniu ir pripažinti pastarųjų pranašumą. Taip pat pagyrimų nusipelno vilniečių duetas „Mad“ - Marius Radžiukynas ir Darius Lukauskas, kurie užėmė ketvirtąją vietą ir taip tik per plauką liko nuo stipriausiųjų trejeto. Trečiąją vietą užėmė Andžej Sovastenok su Dovydu Luksu pasivadinę „Dereva“. Finale susitiko „Garbaniai“ su T. Staševičiumi ir A. Kirsniu ir „Orakulas“ su J. Rakicku ir J. Mikučioniu. Prireikė trijų setų, jog paaiškėtų nugalėtojas. Šį kartą ant aukščiausios pakylos žengė „Garbaniai“, o „Orakulas“ liko antri.

Moterys 2x2. Kaip ir vyrų, taip ir moterų grupėje buvo galima išvysti ir aktyviai žaidžiančių mėgėjų, ir gerai žinomų sportininkių. Buvo malonu matyti tiek daug pajėgių porų, kurios papuošė turnyrą gražiomis kovomis. Į aikštelę žengė Viltė Makauskaitė iš Jonavos „Achemos – KKSC“, Ieva Kazūraitytė iš Kauno „Heksos“, Iveta Sutkutė, Elena Jeremejeva – ne tik puiki žaidėja, bet ir trenerė. Nepabūgusios kartas nuo karto pasirodančio lietaus dailiosios lyties atstovės įrodė, kad yra tikros kovotojos ir negailėjo efektingų epizodų. Trečiąją vietą iškovojo komanda „Panteros“ – Sigita Graužinytė ir Diana Kancerevičienė, palikdamos už nugaros „Delimano“ komandą. Finale kovojo „Eleta“ su E. Jeremejeva ir I. Sutkute ir „VIVI“ su V. Makauskaite ir I. Kazūraityte. Pastaroji komanda pateisino favoritų statusą ir lipo ant aukščiausios apdovanojimų pakylos.

Mix 3x3. Tinklinio mėgėjų grupė – kaip visada daug komandų nori dalyvauti, tačiau tik 10 patenka į pagrindinį sąrašą. Čia netrūksta įnirtingų kovų ir emocijų pliūpsnių, nepaisant to, jog dalyvauti gali tik mėgėjiškai žaidžiantys tinklininkai, o komandos turi būti mišrios. Linksmi komandų pavadinimai ir tvyranti gera nuotaika aikštelėje suteikia savito žavesio šiai grupei ir turnyrui.

Permainingo oro nepabijojo ir „Slackline Vilnius“ komanda, kuri turnyre pristatė sparčiai populiarėjančią alternatyvią sporto šaką – balansavimą ant tamprių linijų. Visi turnyro dalyviai ir žiūrovai galėjo išbandyti šį iš pirmo žvilgsnio paprastai atrodantį, tačiau iš tiesų daug koordinacijos ir pastangų reikalaujantį sportą.

Prizininkai buvo apdovanoti pagrindinių rėmėjų „Asics“, „Terrasport“, „G7 Sportas“ prizais. Organizatoriai dėkoja už komandų pademonstruotą ryžtą ir žada nesustoti – toliau plėtoti turnyro idėją, kelti organizacinį lygį ir kviesti tinklinio profesionalus ir mėgėjus į tinklinio fiestas.

FOTO GALERIJA