Antrąjame Terrasport tinklinio lygos sezone išvydome kur kas stipresnę vyrų Elito grupę. Prisijungusios naujos ekipos, sugrįžusios senos sudarė gražų dešimtuką. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms trumpai apžvelkime, kaip komandoms sekėsi reguliarusis sezonas.

A POGRUPIS

 1. Po praėjusio sezono nukraujavusi KRAŽANTĖ nesudėjo ginklų ir rado naujų jėgų, kurios leido užimti pirmą vietą tikrai stiprioje grupėje. Iškovotos 6 pergalės ir patirti 2 pralaimėjimai – neabejotinai geras rezultatas. Komandą į priekį veda E. Kučinskis (vienas iš efektyviausių žaidėjų tarp Elito grupės komandų), o jam gerai talkina M. Lopetaitis.
 2. BUIVYDŽIŲ komandą galima pavadinti senbuviais, nes ši komanda prisijungė prie mūsų projekto nuo pat pradžios. Ir visuomet jie yra vieni iš tų, kurie pretenduoja į apdovanojimus. Praeitais metais užėmę trečią vietą jie ir vėl turi geras galimybes papulti į finalinio savaitgalio žaidimus. Buivydžių komanda išsiskiria universalumu, o jų žaidimas paremtas greitais sprendimais puolime. 4 pergalės ir 4 pralaimėjimai, tačiau „pavogti taškai“ net ir pralaimėjimo atveju leidžia BUIVYDŽIAMS rikiuotis antroje pozicijoje.
 3. Trečioje vietoje – praeito sezono vicečempionai URAGANO ekipa. Silpnai startavę šiame sezone jie po truputį įsibėgėjo ir paskutiniuose mačuose sprendė savo likimą. Dėl geresnio setų santykio paliko EISO komandą užnugaryje ir gavo palankesnį varžovą atkrintamosiose varžybose. URAGANAS laimėjo 4 kartus ir tiek pat kartų turėjo pripažinti varžovų pranašumą.
 4. EISO komandos žaidimas šį sezoną šiek tiek banguotas. Geras atkarpas keitė blogesnės. O tai lėmė, kad pritrūko tiesiog elementarios sėkmės, jog su URAGANO komandomis būtų apsikeista vietomis, nes ši komanda taip pat turi 4 pergales ir 4 nesėkmes. Atkrintamosiose varžybose jiems teks mobilizuotis ir parodyti, jog ši komanda buvo viena iš 4 stipriausiųjų praeitą sezoną.
 5. POLONIOS komandai šiek tiek nepasisekė, jog papuolė į tokią karštą grupę jau debiutiniame sezone. Žaisti su praeito sezono finalinio ketverto dalyviais niekada nėra lengva, tačiau vyrukai tvarkėsi gerai. Nors ir užimta paskutinė vieta grupėje, tačiau gerų varžybų tikrai buvo. Individualiai stiprūs žaidėjai, tokie kaip T. Romaška ir E. Gotovskis, buvo tikra paspirtis komandai. Sekantis sezonas gali būti kur kas sėkmingesnis. Su 2 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais POLONIOS komanda liko už atkrintamųjų varžybų ribos. Negana to, jie žais išlikimo mačą su Extra grupės būsimaisiais vicečempionais. Pralaimėjimo atveju POLONIA savo jėgas išbandys Extra grupėje.

B POGRUPIS

 1. KURO APARATŪRA čia diktavo savo sąlygas ir laimėjo visas žaistas varžybas. Negana to, jie pralošė tik vieną setą. Ar toks lengvas pasivaikščiojimas nepakiš jiems kojos sekančiuose etapuose? Komandoje žaidžia visiems gerai žinomi žaidėjai, tad jų nuopelnų pristatinėti tikrai nereikia. Greitai pamatysime kaip KA seksis kovoti su mirtininkų grupės komandomis.
 2. EUREKOS komanda šį reguliarų sezoną taip pat didesnių bėdų neturėjo. Pralaimėję abu susitikimus KA ekipai, likusias varžybas laimėjo ir su 6 pergalėmis užtikrintai užėmė 2 vietą pogrupyje. EUREKOS žaidimas nemažai priklauso nuo vieno iš lyderių A. Orlov žaidimo. Puolimo arsenalą papildo E. Barkovskij žaidimas. Tai kitas žaidėjas, kuris yra vienas iš komandos ramsčių.
 3. ENIKOS komanda po vieno sezono pertraukos sugrįžo į Terrasport tinklinio lygą ir tai yra labai gerai. O ir jie patys tikriausiai nesigaili tokio savo sprendimo, nes reguliarusis sezonas jiems susiklostė ne taip ir prastai. Trečioji vieta pogrupyje su trimis pergalėmis ir 5 pralaimėjimais. Žinant, jog tai yra jauna komanda – nėra ko jaudintis. Svarbiausiu metu iškovotos pergalės leido vienu tašku pirmauti prieš SK FANAT – VOLLEY ir teoriškai gauti geresnius varžovus „play – off‘uose“.
 4. SK FANAT – VOLLEY – dar viena jauna ir veržli komanda. Praeitą sezoną neturėjusi galimybių įrodyti savo vertės, šį sezoną laimėjo paskutinį bilietą į atkrintamąsias. Nors ir gavo nepalankų varžovą, tačiau tai bus puiki patirtis. Iškovotos 3 pergalės ir patirti 5 pralaimėjimai. Sustiprėjusioje Elito grupėje tai reikėtų vertinti kaip pozityvų rezultatą.
 5. JOMA – SPORT -  praeitų metų Extra grupės čempionė. Tačiau šis sezonas jiems nesusiklostė itin gerai. Žinoma, ekipa įgavo geros patirties žaidžiant prieš labai stiprias komandas. Neiškovota nei viena pergalė sekančiame sezone eliminuoja JOMA – SPORT iš Elito grupės. Jiems ir vėl teks įrodyti savo vertę, o juos pakeis Extra grupės naujieji čempionai.

Įdomioji Elito grupės statistika

 1. Reguliariame sezone komandos sužaidė 20 varžybų, o jose įvyko 82 setai. Taigi vidutiniškai vienose varžybose prireikė 4,1 seto, jog paaiškėtų nugalėtojai.
 2. Iš viso komandos pelnė 6702 taškus.
 3. Daugiausia taškų pelnė KRAŽANTĖS komanda – 776 taškus. Mažiausiai – JOMA – SPORT – 584.
 4. Geriausią gynybą pademonstravo KURO APARATŪRA praleidusi tik 414 taškų. Antroje vietoje likusi EUREKOS komanda praleido net 224 taškais daugiau.
 5. KRAŽANTĖS komanda kas antrose varžybose žaidė 5 setus. Iš 4 varžybų, kuriose jiems teko žaisti 5 setus, laimėjo pusę – 2. Antroje vietoje rikiuojasi URAGANO komanda, kuriai teko žaisti 3 mačus, kuriuose buvo po 5 setus. 

 

Antrąjame Terrasport tinklinio lygo sezone išvydome gausų Extra grupės komandų desantą – net 13. Prisijungė naujos ekipos, o senbuviai (jei taip galima pasakyti) niekur neišsilakstė. Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms trumpai apžvelkime, kaip komandoms sekėsi reguliarusis sezonas.

A POGRUPIS

 1. Legendinis vardas yra legendinis vardas ir niekur nuo jo nepabėgsi – KURO APARATŪRA 2 ir šioje pajėgumo grupėje buvo nepralenkiama. Tinklinio veteranai davė pamokų visoms savo pogrupio komandoms ir laimėjo visus 12 mačų, tačiau pralošę tris setus nusileidžia savo kolegoms iš Elito grupės, kurie pralošė tik vieną.
 2. Atgimimą išgyvena MJB komanda. Praeitais metais silpną sezoną sužaidę vaikinai nusprendė, kad verta pabandyti iš naujo ir subūrė konkurencingus žaidėjus. Sunku išskirti vieną lyderį komandoje, nes žaisti gali tikrai ne vienas ir ne du. Tai ir lėmė, kad su 10 pergalių ir tik 2 pralaimėjimais (abu prieš KA2) MJB įsitaisė 2 pogrupio vietoje.
 3. S.T.G. taip pat žaidžia puikų sezoną. Praeitais metais didelių pergalių nepasiekę, šį sezoną padarė išvadas ir laimėjo 7 kartus. 5 pralaimėjimai leido pralenkti AITVARĄ ir užimti palankesnę vietą pogrupyje. S.T.G. į priekį veda T. Butautas ir I. Shirokov.
 4. AITVARAS – dar vieni tikri lygos „senbuviai“. Kiekvieną sezoną silpnai startuojanti komanda artėjant galui įsibėgėja. Prisiminkime dar „Vilniaus tinklinio lygą“ (egzistavo vieną sezoną): 4 vieta, praeitą sezoną AITVARAS dalyvavo FINAL 4 savaitgalyje (4 vieta), o šį sezoną pateko į atkrintamas varžybas. Nors ir gavo nepalankų varžovą, tačiau stabiliais rezultatais gali pasigirti. 6 pergalės ir 6 pralaimėjimai šiame reguliariame sezone.
 5. PALIŪTIS – nauja komanda, debiutavusi šiame sezone. Puiku, jog jauni vaikinai susibūrė ir demonstravo tikrai neprastą žaidimą. Tikėkimės, jie ir toliau liks kartu ir kovos lygoje sekančiuose sezonuose. Šiame jiems teko susidurti su labiau patyrusiomis komandomis. Tik vienas taškas juos skyrė nuo atkrintamų varžybų ribos, tačiau, deja, šį sezoną jų ten nepamatysime. Jų sąskaitoje: 5 pergalės ir 7 pralaimėjimai.
 6. RESET – dar vieni debiutantai. Puiku, jog prie lygos jungiasi Grigiškės. Taip pat reikia paminėti, jog nors ir pirmas sezonas nebuvo pats sėkmingiausias, tačiau gera atmosfera komandoje ir didelis noras gali pastatyti tvirtą pamatą sekančiam sezonui. 1 pergalė ir 11 pralaimėjimų.
 7. VILNIAUS GESTAS – ketvirta nauja komanda šiame pogrupyje. Kaip ir RESET komandai, jiems tai nebuvo svajonių debiutas. Visuomet sudėtinga žaisti prieš daugiau patirties turinčias komandas ir žaidėjus. Bet viskas prasideda nuo mažų pergalių. Su RESET komanda GESTAS draugiškai pasidalino po viena pergalę. Pralaimėjo taip pat 11 kartų.

B POGRUPIS

 1. KEPASOS komanda (praeitą sezoną Swedbank) deramai pasiruošė šiam sezonui. Vis dėl to tai yra 2015 – 2016 metų lygos vicečempionai. Pasistiprinę veteranais iš vyrų Elito grupės jie laimėjo visus savo susitikimus ir be didesnės konkurencijos savo pogrupyje užėmė pirmą vietą. Žinoma, reikėtų išskirti D. Abromavičių, kurio sukaupta patirtis leidžia jam padėti komandai, kai to labiausiai reikia.
 2. 360 SPORTO komanda visą reguliarų sezoną stabiliai laikėsi antroje vietoje, tačiau Kepasos įveikti jiems nepavyko. Ši ekipa, praeitą sezoną lygoje užėmusi trečia vietą, yra viena iš pretendenčių patekti į stipriausiųjų ketvertą, tačiau varžovai atkrintamosiose gali pateikti staigmenų. Ypač žinant tai, jog 360 SPORTĄ kamuoja žaidėjų traumos. Laimėjo 7 varžybas ir pralaimėjo 3 kartus.
 3. GOOD NEWS komanda į Extra grupę atvyko po sezono Elite. Atsinaujinusi, praradusi vieną kitą žaidėją. Nepaisant to, tai yra nenuspėjama komanda, kurioje yra individualiai stiprių žaidėjų, galinčių iššauti reikiamu momentu. Trečioji vieta pogrupyje nėra prastas pasiekimas, žinant, kad dvi komandos viršuje yra praeito sezono lyderės, o vienai iš jų pavyko atsirevanšuoti. 6 pergalės ir 4 pralaimėjimai.
 4. TINKLINIS VILNIUJE taip pat šį sezoną debiutavo lygoje, nors daugumą veidų komandoje jau matėme praeitame sezone. Visi jie turėtų būti pakankamai laimingi, nes sugebėjo įšokti į nuvažiuojantį traukinį ir turės galimybę pasitikrinti savo jėgas atkrintamosiose. Varžovas grėsmingas, tačiau tai bus gera patirtis. TV sezone laimėjo 4 kartus, pralaimėjo 6 susitikimus.
 5. GRID komandos atėjimo laukėme visą praeitą sezoną. Pagaliau tai įvyko. Ir ši nauja komanda turi gan šviesią ateitį, jei ir toliau judės į priekį tokiais tempais. J. Rakicko konsultacijos perniek nenueina. GRID sunkiai startavusi galų gale įsirašė 3 pergales ir patyrė 7 pralaimėjimus.
 6. Paskutinė pogrupio komanda turnyrinėje lentelėje – DISTYLE.LT. Prieš pat lygos startą susibūrusi komanda nepabijojo ir stojo į kovą . Žinoma, nelygią. Tačiau nereikia tikėtis, kad komanda „susiguli“ per pusę metų. Jiems linkime nenusiminti, jog neiškovojo nei vienos pergalės ir grįžti sekančiame sezone sustiprėjus ir geriau pasiruošus.  

Įdomioji Extra grupės statistika

 1. Reguliariame sezone komandos sužaidė 72 varžybas, o jose įvyko 254 setai. Taigi vidutiniškai vienose varžybose prireikė 3,52 seto, jog paaiškėtų nugalėtojai.
 2. Iš viso komandos pelnė 10932 taškus.
 3. Daugiausia taškų pelnė MJB komanda – 1025 taškus. Mažiausiai – DISTYLE.LT – 483. Reikėtų pabrėžti, jog daugiausiai ir mažiausiai taškų surinkusios komandos yra skirtinguose pogrupiuose ir MJB sužaidusi dvejomis varžybomis daugiau.
 4. Geriausią gynybą pademonstravo KURO APARATŪRA 2 praleidusi tik 639 taškus. Antroje vietoje likusi KEPASOS komanda praleido 35 taškais daugiau, tačiau žaidė dvejomis varžybomis mažiau!
 5. Vienvaldžiai lyderiai pagal „pratęsimus“  - AITVARAS. Ši komanda žaidė net 4 mačus, kuriuose reikėjo visų 5 setų. Laimėjo  3 kartus ir vieną kartą nepasisekė.

 

Primename, jog tiek vyrų Elito, tiek Extra grupės komandos žaidžia atkrentamąsias varžybas. Žaidžiama iki dviejų pergalių. Laimėtojai keliaus į finalinį Terrasport tinklinio lygos savaitgalį, pralaimėjusiems, deja, teks visus planus atidėti sekančiam sezonui.

Taip pat svarbu žinoti, jog paskutinė vyrų Elito grupės komanda automatiškai krenta į žemesnę pajėgumo grupę. Ją keičia Extra grupės laimėtojai. Priešpaskutinę vietą vyrų Elito grupėje užėmusi komanda žais išlikimo mačą su Extra grupės vicečempionais.