Šių metų pavasaris nedžiugina mūsų geru oru. Prie Baltojo tilto du savaitgalius vykusios tarptautinės paplūdimio tinklinio varžybos, nepaisant puikių Lietuvos atstovų pasirodymų, nedžiugino geru oru. Sukandę dantis sekėme orų prognozes ir tikėjomės, jog tradicinis „Lingės“ turnyras dalyvius pasitiks geru oru. Nors visa savaitė buvo lietinga, o šeštadienį vakare pasipylė lietus, sekmadienio rytą ant atvykstančių dalyvių automobilių stiklų nukrito tik keletas lašų ir tai buvo viskas tą dieną :)

Jei ryte dangų dar dengė stori debesys, tai netrukus aikštelės buvo apšviestos šiltų saulės spindulių, kurių mes visi taip išsiilgę. Jau šeštadienį mums buvo aišku, kad oras nepaves, tad nekantriai laukėme sekmadienio – gana neįprastos dienos „Lingės“ turnyrams.  Visos grupės buvo pilnos, tad nuo pat ryto suvažiavo 70 dalyvių, kurie registravosi ir traukė burtus. Po pietų orą sušildžius pavasarinei saulei, pradėjo rinktis ir žiūrovai, kurie nedrąsiai eksponavo savo po žiemos įbalusius kūnus. Ne vienas vakare išvažiavo smagiai įdegęs.

Tai gi kas ir kaip vyko pirmajame „Lingės“ mėgėjų paplūdimio tinklinio turnyre? Kaip jau įprasta – trys grupės: vyrai 2x2, mišrios poros ir 3x3 tinklinio mylėtojų grupė. 10 komandų grupėje ir du žaidimo etapai – šiek tiek pakoreguota sistema, kurią „360 Sportas“ naudos šį sezoną ir, žinoma, stengsis ją tobulinti. Pirmajame etape komandos turi progą sužaisti su visomis savo grupės komandomis ir net turėdamos du pralaimėjimus išsaugo puikius šansus patekti į sekantį etapą, kur jau žaidimas vyksta pagal olimpinę sistemą. Laimi – žengi toliau, pralaimi – tampi sirgaliumi.

Vyrai 2x2. Burtai lėmė, jog į vieną pogrupį papuolė nemažai pajėgių komandų, tad jo baigtis nebuvo tokia aiški kaip kito pogrupio, kur lyderius išskirti buvo šiek tiek paprasčiau. Rodos, dar neseniai pasibaigė salės sezonas, o dauguma vyrų atstovavo savo salės tinklinio komandoms, tačiau užlipę ant minkšto smėliuko pademonstravo kokybišką žaidimą  ir neleido nuobodžiauti juos stebintiems. Sėkmingai antrajame etape pasirodę komandos susitiko pusfinaliuose, kur paaiškėjo, jog mažajame finale kovos svečiai iš Kauno Nerijus ir Arnoldas („Panemunė“) ir TAEM duetas Roman ir Paulius. Puikiai viso turnyro metu žaidę svečiai nuo Nemuno krašto paliko TAEM vyrukus be pergalių lemiamose kovose. Finale susitiko „MAD“ ir „Barzdukai“. Marius ir Darius L. iš piktos komandos, jei taip galima pavadinti, nepaisė jokių autoritetų ir finale „pakrovė malkų“ barzdyloms  Valdui ir Dariui M.  Nors rodės, jog „Barzdukai“ žaidžia atsipalaidavę ir kiekvienus varžovus sutinka su šypsena, ši taktika lemiamu metu nepasiteisino, tad „MAD“ pasidabino pirmos vietos medaliais.

Mišrios poros. Buvo labai smagu pamatyt tiek stiprių porų. Ne kartą jos dalyvavę tiek „Lingėje“, tiek kituose „360 Sportas“ organizuojamuose turnyruose, tačiau kad tokios koncentracijos mes nepamename. Girdėjome ne vieną komentarą, jog šios grupės komandos galėjo laisvai pasivaržyti su vyrų grupe. Tokia kokybinė gausa lėmė tai, kad jau antrajame etape, kur yra tik vienas kelias – nugalėti, susitiko labai stiprios komandos, tad kai kurie favoritai krito jau ketvirtfinalyje. Na o ką padarysi? Burtai buvo mesti dar prieš geltonai mėlynai „Mikasai“ paliečiant tinklininkų rankas. Taigi, mažajame finale pečius surėmė „Crazy“ ir „Svaiguliukai“. Kovą, kurios rezultatas buvo tikrai sunkiai nuspėjamas, laimėjo ir trečiosios vietos medaliais pasipuošė Anželika ir Tomas R. iš „Crazy“ komandos, o „Svaguliukams“ teko nuryti karčią pralaimėjimo piliulę. Pagrindinėje kovoje akis į akį sustojo puikiai žinoma komanda „TIK TAK“ su Elena ir Gžegožu ir Gintarė su Tomu B. neplanuotai susiburę į komandą „Neplanavom“... Tikriausiai jie neplanavo ir nugalėti? Tačiau būtent taip ir nutiko. Pirma vieta – „Neplanavom“, antroji – „TIK TAK“.

3x3 grupė. Nereikia būti pačiu geriausiu žaidėju, jog sudomintum publiką. Būtent tuo ir išsiskiria ši grupė. Charizmatiškos komandos ir atkaklus žaidimas – beveik vizitinė šios grupės kortelė. O vėluojantis žaidimo grafikas tik patvirtino, kad komandos kovojo setas po seto iki paskutinio taško. Jau patys pirmi mačai buvo gan emocingi, nes, rodos, komandos, kurios nebuvo laikytos favoritėmis sėkmingai rinko pergales ir parklupdė stiprius priešininkus. Mažasis finalas buvo šeimyniškas. Į aikštelę žengė „Mama ir su sūnūs” – Vaidile, Edgaras, Algirdas, kitoje tinklo pusėje Audingos, Mindaugo ir Tado „Šeimynėlė”. Prireikė trijų setų, jog “Mama ir du sūnūs” pasidabintų trečiosios vietos medaliais. Gaila, tačiau kažkas turi pralaimėti, o šiuo atveju tai buvo „Šeimynėlė”. Finale ant saulės kaitinamo smėlio žengė „Kaimelis užmiega” – daugkartiniai mūsų turnyrų dalyviai ir „Kosmose”. „Kaimelio” atstovai Ieva, Andrius ir Vaidas užtikrintai pradėjo finalinę kovą, tačiau Raminta, Tomas ir Vidmantas iš „Kosmoso” nebuvo linkę nuleisti rankų ir išplėšė pergalę. Pirmoji vieta atiteko jiems.

Turnyro prizininkai buvo apdovanoti „Terra sport” ir „360 Sportas” prizais. Buvo puikus sekmadienis, tad ilgai nedelsime ir skelbsime sekantį turnyrą. Dar tikrai nustebinsime Jus :) 

Sekite mus facebooke, nepamirškite aplankyti mūsų puslapio. IKI!

FOTO GALERIJA